قوانین و مقررات

معرفی پیک لایک

پیک لایک سرویسی برای اجرای مسابقات ( فعلا عکاسی ) می باشد ؛ در این سیستم برندگان مسابقات با رای کاربران (لایک) مشخص می شود . این سیستم با هدف آسودگی خاطر کاربران جهت دریافت جوایز و آسودگی شرکت ها ، فروشگاه ها و ... در اجرای مسابقات و جذب مخاطب طراحی شده است.

مقررات عمومی
 • کلیه اصول و رویه‏‌های پیک لایک منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. پیک لایک حق اصلاح و تغییر شروط این توافقنامه را کلا یا جزئا داراست و باید شروط اصلاح شده یا تغییر یافته را از طریق سایت اعلام نماید. استفاده کاربران بعد از تاریخ موثر (تاریخ قابل اجرا) به معنی پذیرش هرگونه تغییرات است.

 • برای تسهیل دسترسی کاربران، پیک لایک پیوندهایی را به سایت های دیگر ایجاد نموده است. به منظور اتصال به این سایت ها لازم است ابتدا شرایط استفاده از آن مطالعه شود، پیک لایک در قبال محتوای موجود در این سایت ها هیچ گونه مسئولیتی ندارد. ضمن اینکه پیوند به این سایت ها به معنای تایید محتوا، محصولات و خدمات موجود در این سایت ها و یا هر نوع ارتباط با اداره کنندگان آنها نمی باشد

 • پیک لایک از طریق روشهای استاندارد مانند اکثر وب سایتها، به طور اتوماتیک زمانی که شما وارد سایت می شوید آدرس سایتی را که از آن می آیید، اطلاعات صفحاتی از وب سایت که مشاهده نموده اید، آی پی آدرس، نوع مرورگر، سیستم عاملی که استفاده می کنید را دریافت می کند، که این عمل شناسایی علایق مشتریان و افزایش رضایت مندی کاربران از وب سایت را در پی خواهد داشت.

 • پیک لایک به منظور ارائه امکانات به کاربران و همچنین جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی، سرویس تیکت ها(چت) را در اختیاران کاربران خود قرار می دهد.

 • به دلیل سهولت در استفاده از خدمات، هزینه کلیه خدمات در پیک لایک برحسب "تومان" ارائه می گردد.

 • کاربر می بایست تمام درخواست های خود را از طریق ارسال تیکت برای بخش مربوطه در پیک لایک مطرح نماید، همچنین مواردی که نیازمند بررسی و پیگیری می باشند الزاما از طریق بخش تیکتینگ پیگیری شوند پیک لایک به درخواست های ارسالی از طریق دیگر از جمله ایمیل، تلفن، فکس و... ترتیب اثر نخواهد داد.

 • کاربر از هر طریقی (ایمیل ،تیکت ها) که با پیک لایک ارتباط برقرار کند، پیک لایک خلاصه ای از این ارتباطات را در حساب کاربری وی با هدف ارتقاء سرویس دهی به کاربران، نگهداری آمار و جلوگیری از کلاهبرداری و سوء استفاده های احتمالی از کاربران نگهداری می کند.

 • کاربران باید از اهلیت قانونی لازم برای انعقاد این توافقنامه برخوردار باشد. چنانچه به نمایندگی از یک شخص حقوقی به عنوان کاربر این توافقنامه را منعقد می نماید، دارای اختیارات قانونی لازم برای انعقاد این توافقنامه است. و تضمین می کند هیچ شخصی اعم از حقیقی و حقوقی ادعایی در این خصوص نخواهد داشت.

 • با توجه به محدودیت ها، مشکلات و اختلالات احتمالی در شبکه بانکی و شرایط خاص ممکن است درخواست واریز وجه از موعد مقرر (رسیدن به زمان واریز به حساب ) با تاخیر مواجه گردد، پیک لایک عدم بروز اشکال یا قطعی در شبکه بانکی را تضمین نمی نماید. کاربر بدین وسیله موافقت می نماید که در صورت بروز مشکل، مسئولیتی متوجه پیک لایک نمی باشد.

 • در صورتی که پرداخت کاربر به صورت ناموفق انجام پذیرد(در بازگشت از بانک به پیک لایک و یا از پیک لایک به بانک) و مبلغ از حساب کاربر کسر شده باشد این مبلغ طی 72 ساعت پس از پرداخت ناموفق به حساب پرداخت کننده برگشت می گردد، در صورت عدم برگشت طی 72 ساعت پس از پرداخت می بایست اطلاعات دقیق پرداخت را از طریق تیکتینگ برای بخش تراکنش های ناموفق ارسال تا بررسی و پیگیری های لازم انجام پذیرد .

قوانین ثبت نام
 • کاربر حق واگذاری شناسه خود به شخص دیگر را ندارد و در صورت چنین اقدامی همه مسئولیت ها وعواقب آن برعهده خود کاربر است.

 • هر کاربر فقط می تواند یک نام کاربری در پیک لایک داشته باشد. در صورت مشاهده این تخلف همه نام های کاربری وی مسدود می شود.

 • هر کاربر با مشخصات فردی ذکر شده خود فقط می تواند یک حساب شخصی در پیک لایک داشته باشد. ولی در داشتن حساب تجاری محدودیتی وجود ندارد.

 • پیک لایک می تواند در هر زمان از کاربر (صاحبان کسب و کار که در پیک لایک نام کاربری دارند) اطلاعات تکمیلی در رابطه با فعالیت، خدمات سایت، محتوا، امکانات، نحوه فروش، مشتریان و ... را درخواست نماید و کاربرموظف است سریعا نسبت به اعلام موارد مورد نیاز و شفاف سازی فعالیت اقدام نماید. در غیر این صورت پیک لایک می تواند تا تکمیل اطلاعات حساب کاربر را مسدود نماید.

 • اگر کاربری به مدت دو سال وارد بخش مدیریت حساب خود نشود،ابتدا پیک لایک اخطاری را به آدرس پست الکترونیک شخص ارسال می کند در صورت عدم پاسخگویی پیک لایک می تواند حساب کاربر را مسدود نماید.

 • جز در صورت وقوع تخلف و موارد مذکور در فوق ، پیک لایک صرفا با درخواست کاربر می تواند حساب وی را مسدود کند، در این حالت برای پیگیری های آتی جهت جلوگیری از هر گونه سوء استفاده اطلاعات کاربری تا یک سال نزد پیک لایک باقی خواهد ماند و پس از گذشت مدت زمان فوق مدارک احراز هویت دریافتی از کاربر به صورت کامل حذف و تنها تاریخچه ای از گردش حساب کاربر ذخیره خواهد شد.

 • قوانین مسابقات و تصاویر
 • تصاویر آپلودی توسط کاربر باید مطابق شئونات و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد ، در صورت بروز هرگونه تخلف پیک لایک این اجازه را دارد که حساب کاربری فرد خاطی را مسدود نماید.

 • تصاویر آپلودی باید مطعلق به خود فرد ( دارای نام کاربری در پیک لایک ) باشد .

 • در صورتی که کاربر برای اولین بار در پیک لایک تصویر خود را منتشر کند ، پیک لایک مالکیت آن عکس را متعلق به کاربر می داند . ( در صورت محرز شدن تخلف کاربر و یا سوء استفاده از تصاویر دیگر ، حساب کاربری وی مسدود و به مراجع قضایی معرفی خواهد شد . )

محرمانگی
 • پیک لایک به منظور پاسخگویی به سوالات، درخواست ها و مدیریت برنامه های دو سویه امکان کسب اطلاعات شخصی کاربر شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد، شماره کارت عضو شتاب، نشانی، ایمیل و شماره تلفن وی را دارد. این اطلاعات نزد پیک لایک محرمانه تلقی می شود و بدون اجازه کاربر جز در شرایطی که برای پیشبرد سفارش، درخواست و مدیریت برنامه های دو سویه لازم باشد، به اشخاص ثالث واگذار نخواهد شد. به علاوه در این خصوص کاربر به پیک لایک اجازه می دهند که اطلاعات ارائه شده توسط کاربر را بین کارکنان خود برای اهداف مطروحه به اشتراک بگذارد.

 • اطلاعات شخصی و مالی کاربر در سایت پیک لایک محرمانه تلقی می شود و جز به حکم قانون یا دستور مقام صالح قضایی در اختیار فرد و یا سازمانی قرار داده نخواهد شد.

 • علاوه بر اطلاعاتی که کاربر ارائه می کنند، پیک لایک از نوعی فنآوری برای بدست آوردن اطلاعاتی مانند آدرس پروتکل اینترنتی ، سیستم عامل رایانه، نوع مرورگر، ترافیک و دریافت مدخل ورودی به سایت، استفاده می کند.

 • مسئولیت حفظ محرمانگی اطلاعات حساب کاربری بر عهده صاحب اطلاعات است. مسئولیت هر گونه اتفاقی که در نتیجه غفلت یا کوتاهی صاحب اطلاعات حادث شود، صرفا بر عهده وی است. کاربر بدین وسیله موافقت می نماید هر گونه استفاده غیرمجاز از حساب کاربری و کلمه عبور خود یا هرگونه اقدام مخل امنیت را سریعا به پیک لایک اطلاع دهد.

 • کاربر متعهد می گردد اطلاعات صحیح و کامل خود را در زمان ثبت نام و همچنین زمان استفاده وارد کنند. در هر صورت کاربر به اطلاعات خود دسترسی دارد و می تواند اطلاعات ناقص یا نادرست خود را اصلاح نماید. کاربر باید اطلاعات ثبت نام را برای حفظ صحت و کامل بودن آنها بروز رسانی نمایند. همچنین متعهد می گردد که از ایمیل اشتباه (غیر از ایمیل ثبت شده و تایید شده در زمان ثبت نام) استفاده نمی کنند، هویت شخص یا اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر را جعل نمی کنند یا به هر نحوی هویت اصلی خود را مخفی نمی کنند.

 • کاربر مطلع است که ارسال اطلاعات شخصی، چه به صورت حضوری، تلفنی و یا از طریق اینترنت همیشه با خطر افشاء مواجه است و هیچ سیستمی دارای امنیت کامل نمی باشد. بنابراین پیک لایک مسئولیتی در قبال نواقص امنیت تکنولوژی نخواهد داشت. با این وجود پیک لایک تمام تلاش خود را به منظور حداقل نمودن و در صورت امکان جلوگیری از دسترسی غیرمجاز و استفاده غیر صحیح از اطلاعات مندرج می نماید. در هیچ موردی چنین حمایتی کمتر از استانداردهای معقول مراقبت نخواهد بود. در هر صورت پیک لایک هیچ گونه تعهدی در خصوص جبران خسارات فعلی یا آتی ندارد.

سایر
 • تمام محتویات سایت پیک لایک از قبیل متون، گرافیک، تصاویر، علائم تجاری، لوگو، صدا، تصویر، قالب سایت، اسکریپت هاو اسامی خدمات قابل ارائه و... متعلق به پیک لایک می باشد و مشمول حمایت های مقرر در قوانین مالکیت فکری داخلی و بین المللی می باشد. همچنین هیچ یک از محتویات سایت پیک لایک قابل تولید مجدد، کپی برداری، فروش یا هر نحو سوء استفاده برای مقاصد تجاری و غیرتجاری نمی باشد. هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی حق پیگرد قانونی را برای پیک لایک محفوظ می دارد.

 • هیچ یک از طرفین این توافقنامه به دلیل قصور یا تاخیر در اجرای تعهداتش به دلیل حصول شرایطی که فراتر از کنترل معقول وی باشد، مسئول نخواهد بود. این موارد شامل موارد ذیل است اگرچه محدود به آن ها نیست: آتش سوزی، سیل، زلزله، تصادف، قطع خطوط ارتباطی اینترنت، قطع برق، قطع شبکه و حوادث ناگهانی و غیرقابل پیش بینی طبیعی و ...

 • این توافقنامه طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران تنظیم شده است. هر گونه اختلاف راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، تفسیر، فسخ، نقض و اجرای آن برای داوری به شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه ای ارجاع می شود. نظر شورای انتظامی قطعی و لازم الاجراست. شرط داوری حاضر موافقتنامه ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می شود و در هر حال قابل اجراست.

 • پیک لایک در هیچ نقطه ای از کشور نمایندگی ندارد و کلیه سرویس ها، تراکنش های مالی و خدمات قابل ارائه در سایت پیک لایک می باشد. در صورت مشاهده هرگونه تخلف و سوء استفاده از سایت، حق پیگرد قانونی برای پیک لایک محفوظ می باشد.

 • چنانچه هریک از شروط، تعهدات مصرح در این توافقنامه یا اجرای آنها به دلیل مغایرت با قوانین یا به موجب حکم مراجع ذیصلاح نامعتبر و غیرقابل اجرا باشد، این امر به معنای بی اعتباری سایر شروط و تعهدات نمی باشد. عدم اعمال هریک از مقررات این توافقنامه به منزله انصراف از حق اعمال و اجرای آن در آینده نخواهد بود.

 • کلیه مکاتبات به صورت کتبی خواهد بود که از طرف پیک لایک از طریق ایمیل به نشانی info@piclike.ir می باشد و مکاتبات کاربران نیز از طریق ایمیل ثبت شده ایشان در زمان ثبت نام خواهد بود.

تماس با ما

تلفن تماس : 09226704360 - 04132867494

E-mail : info@piclike.ir
کلیه حقوق متعلق به پیک لایک می باشد.